Новата сезона во домашниот кошаркарски шампионат почнува на 15 октомври

 Во просториите на Кошаркарската федерација на Северна Македонија денес беше одржана жрепка за натпреварувачките броеви на клубовите кои претстојната сезона ќе се надигруваат во Првата лига (мажи).

 

Новото првенство ќе стартува на 15 октомври.

 

МЗТ Скопје Аеродром е бранител на шампионската титула освоена минатата натпреварувачка сезона 2018/2019.

 

Распоред на натпревари за 1.коло:

Академија ФМП – Работнички

Еуро Никел 2005 – Гостивар

Кожув – АВ Охрид

МЗТ Скопје Аеродром АД – Куманово 2009

Вардар – Пелистер

МЗТ Скопје Аеродром 2 е слободен.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.