Милан нема да го казни Пакета за расправијата со тренерот

Раководството на Милан реши да не го казнува играчот од средниот ред Лукас Пакета за изнесените во јавност несогласувања со тренерот Марко Џампаоло.

 

Тренерот му порача на Пакета дека понекогаш треба да биде „помалку Бразилец“ отколку што е.

 

Фудбалерот како одговор на социјалните мрежи објави фотографија со наслов: „Горд Бразилец“.

 

Според „А Бола“, Пакета и Џампаоло разговарале за ситуацијата и ги смириле тензиите.

 

Претходно, агентот на играчот рече дека неговиот клиент е подготвен да плати парична казна доколку е потребно.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.