Навивачи на Ливерпул настрадаа во судир со навивачи на Наполи

Двајца навивачи на Ливерпул се повредени при напад на навивачи на Наполи, пред вчерашниот натпревар од првото коло од групната фаза на Лигата на шампионите.

 

Според британските медиуми, група мажи на скутери возеле до еден бар во кој седеле фановите на Ливерпул и ги нападнале. Како резултат на тоа, 26-годишен и 46-годишен Британец добиле исеченици и модринки по телата. Нив им била укажана прва помош на лице место.

 

Веќе за време на натпреварот, настрадал уште еден гостински навивач. Тој, според локалните медиуми, паднал за време на паузата меѓу двете полувремиња и бил хоспитализиран. Извршниот директор на Ливерпул, Питер Мур го посетил во болницата несреќниот навивач на „црвените“.

 

Средбата во Италија заврши со 2:0 во корист на „наполитанците“.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.