Сари жали поради испуштената победа

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, по нерешените 2:2 со Атлетико во 1. коло од групната фаза во Лигата на шампионите жали поради испуштените два бода во финишот на мечот.

 

– Одигравме добро. Сепак на крајот имаме горчлив вкус од оваа средба, бидејќи ни се чинеше дека натпреварот е во наши раце. Ние мора да посветиме поголемо внимание на концентрацијата до самиот крај. Бидете сигурни дека ќе работиме на ова. Во глобала сум задоволен од нашето издание и од тоа како сработеното на тренинзите го имплементираме на натпреварите, изјави Сари.

 

Јувентус синоќа против Атлетико во Мадрид до 70 водеше со 2:0, но до крајот прими два гола и освои само бод.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.