Бетис даде 3 гола против Еибар, ВАР два му поништи за реми 1-1

Реал Бетис и Еибар ремизираа во првиот меч од осмото коло на Ла лига. Домаќинот на овој меч постигна дури 3 гола, но само еден беше признат, останатите два се поништени по прегледување на ВАР снимките.

 

Бетис во 32 минута погоди за 1-0, но сепак голот беше поништен. Само 2 минути подоцна Еибар доаѓа до водство на стадионот „Бенито Виламарин“. Стрелец за водство на гостите е Фабио Орелани од белата точка, по пеналот направен врз Канаљес.

 

Интересен момент се случи во 66 минута. Бетис постигна гол а израмнување, Хоакин ценрираше, а Марк Бартра со глава ја смести топката на вистинско место, на втора статива каде Лорен Морон само ја допре топката. По прегледот на ВАР се испостави дека току тој бил во офсајд. Сепак, по долго прегледување, голот н Бетис за 1-1 беше признат.

 

До крајот на мечот, домаќините тргнаа по сите 3 бода. Иглесиајас во 92 минута погоди, но поради офсајд погодокот повторно беше поништен, па мечот заврши нерешено.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.