Лос Анџелес Лејкерс со победа ја отворија претсезоната

Лос Анџелес Лејкерс со триумф над Голден Стејт Вориорс (123:101) ја отворија претсезоната. Најдобар на мечот беше Ентони Дејвис кој летово пристигна во Лејкерс.

 

„Веѓата“ Дејвис блескаше со 22 поени и 10 скока (9/16 од поле), двоен ефект (10 поени, 13 скока) имаше и Џавал Мекги, а Леброн Џејмс запиша 15 поени и 8 асистенции.

 

Кај вице-прваците во лигата најефикасен со 18 поени беше Стеф Кари, додека потфрли целосно засилувањето Дианџело Расел кој постигна само четири поени.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.