„Милионерите“ против Интер без Алкасер и Ројс

Фудбалерите на Борусија од Дортмунд Марко Ројс и Пако Алкасер ќе го пропуштат натпреварот со Интер во Лигата на шампионите, објавија италијанските медиуми.

 

Шпанскиот напаѓач неколку недели е надвор од имот поради повредата на Ахиловата тетива, додека Ројс бил болен од грип.

 

Во составот ќе биде голманот Роман Бурки кој се рехабилитирал од повредата на коленото, како и Џејдон Санчо кој ја одработи клупската суспензија од еден натпревар.

 

Натпреварот помеѓу Интер и Борусија Дортмунд ќе се одигра в среда во Милано со почеток во 21 часот.

 

На табелата во Ф-групата Борусија и Барселона имаат по четири бода, а Интер и Славија Прага по еден бод.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.