Лига на шампиони: Ќе биде „жешко“ во Белград и Загреб

Вечерва во Лигата на шампионите на програмата се натпреварите од четвртото коло во групите А, Б, Ц и Д.

Колото не нуди вистинско дерби, но на програмата се неколку потенцијално интересни натпревари. Тука се мисли на дуелите што ќе ги одиграат Црвена ѕвезда и Динамо Загреб против Тотенхем, односно Шахтјор.

Добро ќе биде да се види како фудбалерите на Баерн, по смената на тренерот, ќе одиграат против Олимпијакос и дали Галатасарај можат да му се спротивстават на Реал во Мадрид.

Потенцијално незгодни гостувања ги очекуваат Јувентус и Атлетико. „Старата дама“ игра во Москва против Локомотив, а „јорганџиите“ ќе гостуваат кај Баер во Леверкузен

Група А.

ПСЖ-Клуб Бриж

Реал Мадрид-Галатасарај

Табела: ПСЖ 9, Реал 4, Бриж 2, Галатасарај 1

Група Б:

Баерн Минхен-Олимпијакос

Црвена ѕвезда-Тотенхем

Табела: Баерн 9, Тотенхем 4, Црвена ѕвезда 3, Олимпијакос 1

Група Ц:

Динамо Загреб-Шахтјор

Аталанта-Манчестер сити

Табела: Манчестер сити 9, Шахтјор 4, Динамо 4, Аталанта 0

Група Д:

Локомотов Москва-Јувентус

Баер Леверкузен-Атлетико Мадрид

Табела: Атлетико 7, Јувентус 7, Локомотив 3, Баер Леверкузен 0

Натпреварите Баерн-Олимпијакос и Локомотив-Јувентус ќе започнат во 18.55 часот, останатите шест натпревари се во редовниот термин од 21 часот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.