Вардар падна во Струга, Академијата ремизираше со Ренова

Лидерот во првенството Вардар доживеа пораз во Струга. За црвени-црните ова беше прв пораз по 12 натпревари.

 

Вардар во Струга имаше негатива два гола уште по првото полувреме. Кировски и Туфе ги постигнаа головите за домашниот тим. Во финишот поразот го ублажи Мицевски.

 

Академија Пандев иако имаше предност со голот на Сашко Пандев не успеа да ги освои трите бода кај Ренова. на 15 минути до крајот конечните 1:1 ги постави Адеми.

 

Резултати

Борец-Македонија ЃП 1:1

Струга-Вардар 2:1

Силекс-Шкупи 1:0

Ренова-Академија Пандев 1:1

Табела: Вардар 30, А.Пандев 26, Силекс 21, Шкендија 18, Шкупи 18, Македонија ЃП 18, Струга 18, Ренова 15, Борец 15, работнички 11.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.