Жесток судир на „Бед блу бојс“ во Милано, фановите на Аталанта со подебелиот крај

„Бед блу бојс“, навивачите на Динамо Загреб уште еднаш ја потврдија својата репутација на жестоки момци, откако во сред Милано, пред „Сан Сиро“, се степаа со навивачите на Аталанта, кои иако условно се на домашен терен го „изедоа“ ќотекот.

 

Според хрватските и италијанските медиуми, полицијата за среќа интервенирала бргу, а „подебелиот крај“ отиде кај навивачите на италијанскиот тим, откако неколку нивни навивачи беа оставени на асфалтот.

 

Инаку во Милано во моментов има дури 6 илјади навивачи на Динамо Загреб.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.