Фетел: Нема толку големо ривалство со Леклер колку што медиумите сакаат

Себастијан Фетел смета дека меѓу него и Шарл Леклер нема никакви проблеми и дека ривалството за кое најмногу се зборуваше во 2019 е направено повеќе од медиумите.

 

Пред последната трка од сезоната во Абу Даби овој викенд, Фетел и Леклер беа повеќе пати критикувани по судирот на Бразилското ГП по кој двајцата возачи на Ферари не ја завршија трката, а двајцата беа повикани во Маранело на разговори со шефовите на тимовите. Фетел пристигна малку подоцна во Абу Даби по раѓањето на неговото трето дете и вели дека проблемите се предимензионирани.

 

„Секако, несреќно е тоа што се случи во Бразил и сакаме да бидеме сигурни дека нема да се повтори. Тоа е најважно. Но, клучно е што ние двајца добро се согласуваме, што немаме проблем еден со друг. Знам дека однадвор ова се прави поголемо отколку што е, но во основа нема никаков проблем. Лекцијата е јасна – треба да оставаме повеќе простор кога се бориме на патеката, но проблеми нема“, вели Фетел.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.