Чеферин: „Максимир“ е најлошиот стадион во Европа

Претседателот на УЕФА Александар Чеферин изминатите неколку дена бил во Загреб. Тој станал член на семејството на регионалните Спортски игри за млади, а престојот го искористил и да го погледне натпреварот во Лигата на шампионите помеѓу Динамо и Манчестер сити (1:4).

 

Чеферин уживал во натпреварот, но имал многу забелешки за стадионот на Динамо, „Максимир“.

 

„Драго ми е што дојдов на „Максимир“, што го гледав натпреварот. Сепак нема да зборувам за Динамо се е веќе кажано. Можам да кажам се што видов овде ми се допаѓа, исклучок е стадионот“, рекол Чеферин и дополнил.

 

„Мислам дека ова е најлошиот стадион во Европа. На ова ниво на кое се играат натпревари сигурно е дека ова е најлошиот стадион“.

 

Претседателот на УЕФА рекол дека Динамо што поскоро мора да го реши прашањето со стадионот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.