Нани: Сѐ што знае Роналдо го научи од мене

Луис Нани и Кристијано Роналдо долги години беа соиграчи во Манчестер Јунајтед и репрезентацијата на Португалија. Роналдо е еден од најдобрите играчи на сите времиња, а Нани смело тврди дека тој е заслужен за успехот на сонародникот.

Нани избрал најдобар тим составен од пет играчи. Покрај Роналдо во тимот се уште Давид Де Хеа, Деко, Пол Сколс и Бруно Алвеш.

„Брзиот чекор и сите останати вештини Роналдо во младоста ги научи од мене. Тој тоа го знае“, рекол Нани.

„Голман е Де Хеа. Одличен играч и еден од најдобрите во светот, но мора секогаш да носи наочари без нив ништо не гледа.“

За Деко рекол дека е негови идол, дека Бруно Алвеш бил како разурнувач во одбраната, додека Сколс бил брилијантен играч со одлична визија.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.