Мароканец планирал терористички напад на Ел Класико

Шпанската полиција уапсила марокански државјанин кој планирал терористички напад во текот на Ел Класико помеѓу Барселона и Реал Мадрид.

Неименуваниот 33 годишник, според медиумите, сакал со нож да влезе на теренот и да ги нападне играчите, а размислувал и за напад со дрон.

Обвинетиот бил уапсен на 8 мај и признал дека планирал напади. Тој е во затвор до почетокот на судењето.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.