Фудбалерите на Лацио одбиле намалување на платите

Фудбалерите на Лацио го одбиле предлогот на претседателот Клаудио Лотито за намалување на платите.

 

Лотито од своите фудбалери побарал да им бидат намалени платите за март и април.

 

Доколку Серија А не продолжи наскоро, тогаш Лотито ќе биде приморан да побара намалување на платите и за мај и јуни.

 

Одделно фудбалерите не го прифатиле предлогот, конечното решени е ќе биде донесено во наредните денови кога ќе биде одржан заеднички состанок.

 

Состанокот ќе се одржи кога капитенот Сенад Лулиќ ќе се врти од Швајцарија.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.