Вујовиќ замина од ППД Загреб

Веселин Вујовиќ повеќе не е тренер на ракометарите на Загреб. Црногорскиот тренер во својот втор мандат во Загреб на клупата на ракометниот клуб се задржа шест месеци.

„Веселин Вујовиќ повеќе не е тренер на ППД Загреб. Од позицијата отстапи од лични причини. Му посакуваме среќа во понатамошната работа. Благодариме Вујо“, стои во клупското соопштение.

Вујовиќ кон крајот на минатата година го наследи на клупата Бранко Тамше кој си замина поради лошите резултати. Во првиот мандат Вујо го предводел Загреб од 2014 до 2016 година.

Инаку Хрватите пред три недели ја поништија сезоната во ракометното првенство, што значи дека Загреб пра пат по 28 години нема да биде шампион.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.