Толедо: Благодарам многу Република Македонија

Бразилскиот ракометар, Хозе Гилерме де Толедо кој минатата година ги засили редовите на македонкиот и европски ракометен првак, Вардар по само една сезона во „црвено-црниот“ дрес си заминува од клубот.

Толедо на Инстаграм се прости од Македонија, од Вардар, од навивачите и порача дека жали што поради семејни причини си оди од Скопје, со желба повторно да го види грбот на Вардар и развиорено македонско знаме на највисокото место на подиумот.

„Поради семејни причини нема да бидам дел од убавата вардарова иднина. Сакам да им се заблагодарам на соиграчите од минатата сезона, на сите кои работеа во клубот и на сите Македонци – без исклучок! Како и на фотографијата се надевам дека ќе го кренам погледот и ќе се насмеам, гледајќи го знамето на Македонија и грбот на Вардар на највисокото место на подиумот, каде и што припаѓа и никогаш не требало да замине. Ви благодарам и илјада извинувања што не успеавте да ме видите во најдоброто светло како што јас посакував“ – напиша Толедо

 

View this post on Instagram

 

Благодарам многу Република Македонија ! Por motivos familiares e particulares não serei parte do belo futuro de Vardar. Gostaria de agradecer a todos os companheiros de equipe que tive a temporada passada, todos que trabalharam no clube e à todo o povo da Macedônia, sem exceção! Como nessa foto, espero olhar para cima e sorrir, ao ver a bandeira da República da Macedônia e ao símbolo do Vardar no mais alto lugar no pódio, aonde pertence e nunca deveria ter saído. Obrigado e mil desculpas por não poder demonstrar meu trabalho como queria!

A post shared by José Guilherme De Toledo (@josetoledo10) on Jun 25, 2020 at 12:40pm PDT





Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mk



Можеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.