Зверев наместо во изолација на забава, Кирјос го повика: Зошто си толку себичен!

Австралиската тениска ѕвезда Ник Кирјос влезе во остра критика на Александер Зверев, откако се појавија видеа на Интернет на која германскиот тенисер е на забава, иако претходно најави дека ќе биде во самоизолација.

Зверев беше дел од „Адрија турнејата“ на Новак Ѓоковиќ, по која Ѓоковиќ, Борна Чориќ, Виктор Троицки, Григор Димитров и Горан Иванишевиќ беа позитивни на корона вирусот. Иако Германецот имаше негативен тест, тој најави дека сам оди во самоизолација, пред да се појават видеата од забавата во приватен клуб во Монте Карло.

Sascha Zverev six days ago after Adria Tour coronavirus cluster:

“I deeply apologize to anyone that I have put at risk…I will proceed to follow self-isolating guidelines…stay safe 🙏.”

Sascha Zverev four hours ago: pic.twitter.com/vqBXvYdxkv

— Ben Rothenberg (@BenRothenberg) June 28, 2020

Кирјос не штедеше зборови.

„Има многу поконтроверзни работи кои се случуваат низ светот, но нешто навистина се истакнува, кога го гледам Саша Зверев повторно! Колку себичен можеш да бидеш? Ако имаш храброст да поставиш твит напишан од својот менаџерски тим дека 14 дена ќе одиш во изолација и се извинуваш на јавноста, барем имај храброст да останеш дома 14 дена. Боже! Овој тениски свет навистина ме нервира. Колку себични можете да бидете сите?“, напиша Кирјос.

Nick Kyrgios has blasted rival Alexander Zverev and the tennis world after videos emerged of the German player partying while he was supposedly self-isolating. pic.twitter.com/Rm0BuYkETx

— ESPN Australia & NZ (@ESPNAusNZ) June 29, 2020

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.