Курзава останува во ПСЖ до 2024-та

Левиот бек на францускиот шампион, ПСЖ, 27-годишниот Лајвин Курзава го продолжи договорот со „Светците“ од Париз.

Курзава кој со ПСЖ освои 13 трофеи на „Паркот на принцовите“ дојде во 2015 година од екипата на Монако за 25 милиони евра.

Тој во ПСЖ, според новиот договор, ќе остане до 2024 година.

Оваа сезона тој имаше 23 настапи за својот клуб во сите натпреварувања. Постигна еден гол, а имаше и две асистенции.

4 saisons supplémentaires ✍️#Kurzawa2024 pic.twitter.com/znZzRDNYlG

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) June 29, 2020

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.