Емери би можел да ја преземе Фиорентина

Унаи Емери се враќа од наредната сезона. Шпанскиот тренер се поврзува со Фиорентина иако за него се заинтересирани и некои други клубови.

Емери реши да земе одмор откако во декември минатата година доби отказ во Арсенал. Во кариерата тој бил тренер на Лорка, Алмерија, Валенсија, Спартак Москва, Севилја и ПСЖ.

Челниците на Фиорентина сметале дека 48 годишникот може да го врати клубот во самиот врв на италијанскиот фудбал.

„Виолетовите“ имаат лоша сезона, во 29 натпревари забележале само седум победи. Во Серија А се наоѓаат на 13 место со 31 бод, само шест повеќе од Лече кој се наоѓа во опасната зона.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.