Гиедраитис ја засили Басконија

Шпанскиот шампион Басконија го ангажираше првото засилување за новата сезона. Дресот на Басконија во наредните три години ќе го носи Литванецот Рокас Гиедраитис.

27 годишниот крилен-центар карирата ја започнал во 2011 година во Шиалуаи, потоа играл во Ритас и Алба Берлин.

Минатата сезона во Евролигата Гиедраитис имал просек од 13,8 поени и 4 скока по натпревар.

Инаку Басконија во средата потпиша нов договор и со тренерот Душко Ивановиќ.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.