Ивановиќ се враќа во Премиерлигата?

Иако руските медиуми пренесоа информација дека српскиот интернационалец, Бранислав Ивановиќ по заминувањето од Зенит ќе се врати во татковината, во дресот на Црвена Звезда, сепак се појави вест дека тој се враќа во Премиерлигата.

Поранешниот играч на Челси како што пренесуваат дел од медиумите, кариерата ќе ја продолжи во Евертон, кај Карло Анчелоти. Тие двајца соработуваа и во Челси, каде своевремено ја освоија двојната круна.

Со „сините“ Ивановиќ ја освои и ЛШ, ЛЕ, трипати ПЛ и по еднаш ФА куп, Лига куп и Комјунити шилд.

Во Зенит стигна во 2017 година и како капитен сезонава ги предводеше до двојната круна.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.