Варан по најлошиот меч во кариерата: Им се извинувам на сите!

Трагичар во синоќешниот пораз и елиминација на Реал Мадрид уште во осминафиналето во ЛШ беше францускиот дефанзивец Рафаел Варан. Тој беше директен виновник за двата гола на „граѓаните“. Неговите грешки знаеја како да ги казнат и Стерлинг, и Хесус.

По мечот на „Итихад“ разочарувањето кај еден од најдобрите дефанзивци во светот беше големо.

„Сакам да им се извинам на сите, ја преземам одговорноста за сето тоа што се случи. Овој пораз е моја вина и жал ми е поради соиграчите кои дадоа се од себе. На ова ниво на натпреварување, грешки како моите скапо се плаќаат“ рече Варан по мечот.

💬 @raphaelvarane: "Quiero dar la cara hoy. Esta derrota es mi culpa, para mí. Estoy triste por mis compañeros y por el esfuerzo que han hecho. Lo errores se pagan caros a este nivel."#RMUCL | #HalaMadrid pic.twitter.com/2O4VKsdo04

— Real Madrid C.F. (34🏆) (@realmadrid) August 7, 2020

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.