Мбапе, Маркињос и Икарди ќе ги нема на дербито со Марсеј, се враќа Нејмар

Во второто коло на француската Лига 1, шампионот ПСЖ на домашен терен утре го дочекува Олимпик Марсеј во дуел кој е најголемото француско дерби.

По поразот од Ленс во првото коло (1-0), победата за екипата од „Паркот на принцовите“ е императив.

Во составот за овој дуел се враќаат Нејмар, Навас, Паредес и Ди Марија кои се опоравија од коронавирусот.

„Сите тие сакаат да играат во недела. Тоа не е потребно да се преиспитува, но јас ќе одлучам кој ќе го започне мечот. Ако не постојат ризици, тие ќе играат“ рече тренерот Тухел.

Во комбинација за настап ќе биде и новото засилување на „Светците“, Алесандро Флоренци.

Сепак, во составот ќе ги нема Килијан Мбапе, Маркињос и Мауро Икарди затоа што се позитивни на Ковид 19.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.