Кога се обидуваш да го сопреш Меси: Престани да ме клоцаш, серко!

Првиот меч на Лионел Меси за Барселона по трансфер-сагата, се одигра во саботата, кога со 3:1 ги победија Химнастик Тарагона, а Аргентинецот имал интересен дуел со својот верен следбеник, одбранбениот играч на второлигашот, Хавиер Рибелјес.

Рибелјес беше задолжен да го „маркира“ освојувачот на шест „Златни топки“, но Меси не бил воодушевен од однесувањето на дефанзивецот, кој подоцна го откри ова.

„Што правиш идиоту? Ќе престанеш ли да ме клоцаш, серко“, биле зборовите со кои Меси му се обратил на Рибелјес.

"Messi me dijo ‘¿pero qué haces boludo? ¿Querés dejar de darme patadas? que estás todo el rato igual’”.

Javier Ribelles, del Nastic

pic.twitter.com/xpA8WHQMYc

— Dante Dean (@DanteDean_) September 14, 2020

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.