Де Паул има нов клуб – Лидс добија големо засилување

Лидс Јунајтед и Марсело Бијелса ќе добијат големо засилување. Англиските медиуми тврдат дека Лидс го договориле трансферот на Родриго Де Паул од Удинезе.

Фудбалерот кој има одиграно 17 натпревари за Аргентина се поврзуваше со Јувентус, Милан и Интер, меѓутоа италијанските клубови не сакаа да издвојат 40.000.000 евра за неговите услуги.

Обесштетувањето кое го бара Удинезе за својот најдобар играч ќе го плати Лидс и Де Паул ќе се пресели во Премиер лигата.

Инаку Удинезе пред четири години на Валенсија за Де Паул ѝ платија само 3.000.000 евра.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.