Спречена тепачка помеѓу Меси и Лукас Нава

Метеж на теренот настанал на теренот по завршувањето на натпреварот помеѓу Боливија и Аргентина (1:2). Вербалната расправија помеѓу Лионел Меси и еден од членовите на стручниот штаб на Боливија, Лукас Нава, можела да прерасне и во тепачка.

Меси му забележал на Нава што тој во текот на целиот меч приговарал од клупата, по што Боливиецот тргнал физички да се пресмета со него. Голем инцидент спречиле фудбалерите на двете репрезентации.

„Е.и се. Што тие ќелава пи..о“, му рекол Меси на Нава.

Durante a treta, Messi falou para Marcelo Moreno:

"Qual é seu poblema filho da puta?"

pic.twitter.com/RWbTIXEIjP

— Lionel Messi Brasil (@MessiLeoBrasil) October 13, 2020

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.