Гејџи: Ќе се обидам на Хабиб да му ја скршам фацата

Наредниот викенд, на УФЦ 254, ќе се случи долго очекуваната борба помеѓу Хабиб Нурмагомедов и предизвикувачот Џастин Гејџи.

„Влогот е голем. Оваа борба може да ми го смени животот. Да излезам и да победам: Тоа целосно го менува животот. Подготвен сум и можете да се обложите дека нема да испаднам пи..а“, рекол Гејџи во најава на борбата.

„Ќе излезам во рингот и ќе се обидам да му ја искршам фацата, ви ветувам дека ќе го направам тоа! Во моментов е многу тешко да се победи овој човек. Особено тоа важи откако почина неговиот татко, за луѓе какви што сме ние тоа е голема мотивација. Ќе биде максимално мотивиран, но јас верувам во себе, верувам дека можам да го победам“, заклучил предизвикувачот Гејџи.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.