Мусовски стрелец во дербито на ЛА

Лос Анџелес ФЦ, во дербито на 19 коло во МЛС, во градското дерби го победи Лос Анџелес Галакс со 2:0.

Првиот гол во „Ел Трафик“ дербито го постигна новиот македонски репрезентативец Даниел Мусовски во 58 минута.

MUSOVSKI!!!

Fantastic finish! The kid is in incredible form and has @LAFC up in El Trafico. #LAFCvLA pic.twitter.com/3qoeiOBEa5

— Major League Soccer (@MLS) October 25, 2020

Недолго потоа Рајт-Филипс го постигна вториот гол за ЛА ФЦ, меѓутоа беше поништен поради офсајд. Точка на натпреварот во 93 минута стави Карлос Вела, кој на најдобар начин се врати во тимот по повредата.

CARLOS VELA IN HIS RETURN!

Of course he scores and in El Trafico no less. #LAFCvLA pic.twitter.com/jmwbigccPk

— Major League Soccer (@MLS) October 25, 2020

Големо влијание во конечниот резултат имаше црвениот картон што во 25 минута го доби фудбалетот на Галакси, Џанкарло Гонзалес.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.