Луис Суарез нема да игра против Барса, позитивен е на КОВИД-19

Луис Суарез имал позитивен тест на КОВИД-19 и во сабота нема да може да игра за Атлетико Мадрид против својот поранешен клуб Барселона, потврди Уругвајската фудбалска федерација (АУФ).

33-годишниот напаѓач ќе го пропушти мечот за квалификациите за СП во Катар 2022 против Бразил во вторник, како и дуелот на Атлетико со Барселона. Покрај него, позитивни се и уругвајскиот голман Родриго Муњоз и еден член на тренерскиот тим.

Суарез играше покрај Единсон Кавани од Манчестер јунајтед во последниот меч на Уругвај, постигнувајќи гол од пенал при 3:0 победата над Колумбија.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.