Зидан со јасен став – Варан ќе остане во Реал

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, ја отфрлил можноста Рафаел Варан да го напушти клубот. Францускиот репрезентативец се поврзува со трансфер во Манчестер јунајтед.

Варан има 27 години, а неговиот договор со Реал истекува во јуни 2022 година.

„Клубот го дели мојот став, Варан ќе остане во Мадрид. Сите работи по ова прашање се јасни. На луѓето не можеме да им забраниме да зборуваат, но тоа ништи нема да смени“, рекол Зидан.

Варан е член на Реал од 2011 година. Претходно играше во Ленс. Со Реал ги освоил сите трофеи во клупскиот фудбал.





Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mk



Можеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.