Калафјори не му се лути на момчето на Ајакс кое го погоди во глава

Фудбалерот на Рома, Рикардо Калафјори вели дека не го почитува детето кое со топка удри по него во последните минути од мечот против Ајакс по неговото оддолжување на времето, но дека ги сфаќа неговите постапки.

Ајакс пропуштија 1:0 водство и утнаа пенал, за Рома да поведе со 1:2 и во последните минути, додека холандскиот тим бркаше резултат, 18-годишниот Калафјори требаше да изведе аут, но наместо да ја земе првата топка која му беше дадена, потоа доби удар во лице со втората. Иако изгледаше дека во прв момент тој ќе реагира театрално, потоа се конфронтираше со детето.

„Помислив на многу работи во тој момент, но за среќа останав смирен. Да видев мој противник како троши време во таква ситуација и јас ќе бев иритиран. Не го почитувам, но сфаќам зошто го направи тоа“, вели Калафјори.

lol pic.twitter.com/M24RZMRgTI

— Timothy Burke (@bubbaprog) April 8, 2021

 

If an #Ajax ballboy offers you a ball, take the first one… #AjaxRoma https://t.co/0Nb2aSM3l5 pic.twitter.com/kkTGbYsW9X

— Actual Name: Brian B. (@OwenGoal) April 8, 2021

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.