Еурофарм Пелистер го декласира Металург

Еурофарм Пелистер го декласираше Металург, во Автокоманда со 32:22, во натпревар кој требаше да биде дерби во домашното првенство.

Металург успеа да му пружи отпор на противникот само во првата половина од првото полувреме. Периодот од 14. до 20.минута, донесе серија од шест гола за Еурофарм Пелистер и предност 14:5.

На полувреме гостите водеа со 20:9. Во второто полувреме, Металург немаше никакви шанси да ја стигне предноста на Битолчани.

Периќ со седум гола го предводеше Еурофарм Пелистер, исто број на голови за Металург постигна Хорват.

Фото/facebook hceurofarmpelister

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.