Пирло: Роналдо првпат е среќен што е заменет од игра!

Јувентус со вчерашната победа против Интер (3-2) остана во игра за пласман во Лигата на шампионите и идната сезона.

Освен осумте погодоци, љубителите на фудбалот видоа и ретка сцена – Кристијано Роналдо беше повлечен од игра во 70 минута.

Изненадувачкото е тоа што тој не реагираше како и обично во ваква ситуација (демонстративно), туку мирно излезе од теренот, се поздрави со неговата замена Алваро Мората, а се поздрави и со тренерот Пирло.

„Мислам дека ова беше првпат да е среќен што е заменет. Имавме играч помалку, беше среќен во соблекувалната“ рече Пирло.

Тренерот на Јуве е под огромен притисок да биде сменет по завршувањето на сезоната, но тој на тоа вели:

„Не сум размислувал за иднината, само за денешниот меч. За иднината – подоцна“.





Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mk



Можеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.