Фудбалер на Џенова уапсен за силување

Маноло Портанова, фудбалерот од школата на Јувентус, кој во јануари беше продаден на Џенова е во куќен притвор поради учество во групно силување, јавува италијанската „РАИ“.

21-годишниот фудбалер од средниот ред, кој е син на поранешниот дефанзивец на Џенова и Наполи, Даниеле Портанова, е еден од тројцата луѓе кои се обвинети дека силувале една 22-годишна девојка на домашна забава во Сиена.

Според италијанските медиуми, еден од обвинетите тврди дека имал консензуален секс со жената, додека другите засега се бранат со молчење додека трае истрагата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.