ЦАС му ја намали суспензијата на Онана

Судот за спортска арбитража (ЦАС), му ја намали суспензијата на голманот на Ајакс, Андре Онана, на девет месеци. Онана е суспендиран поради допинг.

Претходно, ФИФА, му изрече едногодишна суспензија на Онана.

Голманот на Ајакс, на фудбалот ќе може да му се врати на 4.ноември оваа година.

Исто така, Ајакс ќе може да го продаде Онана, за кого сериозен интерес покажува Арсенал.

Во октомври, минатата година, Онана беше позитивен на фуросемид, супстанца која често се користи за да се сокрие присуство на други забранети супсанци.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.