Познати можните ривали на Силекс, Шкупи и Струга во втората рунда во Конференцискта лига

Македонските репрезенти во Конференциската лига на УЕФА, попладнево ги дознаа имињата на противниците со кои ќе се соочат доколку ја минаат првата рунда.

Силекс, доколку го мине Петроклуб од Молдавија, во второто коло ќе игра против Сиваспор од Турција.

Шкупи, во првата ќе игра против Лапи од Косово, ако помине во второто коло ќе игра против португалскиот тим Санта Клара.

Струга во второто коло ја очекува диел со ЦСКА Софија, но претходно ќе мора да го елиминира летонскиот клуб Лиелаја.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.