Ангеловски еден од фаворитите за кормилото на Фенербахче

Македонскиот селектор, Игор Ангеловски е еден од кандидатите за тренерското место во Фенербахче, тврди турскиот „Хуриет“, кој посочува дека турскиот клуб ќе изврши интервјуа со повеќе тренери, пред да изненади со изборот.

Последни нови кандидати за ова место по хрватскиот селектор Златко Далиќ се неговиот сонародник, Славен Билиќ, Ангеловски и Криштоф Даум.

Билиќ откако доби отказ од Вест Бромвич Албион минатата година, од јануари работи со кинескиот Беижинг Гуоан, со кои има договор до декември 2022, што е најголема пречка за неговото поставување. Б-планот се Ангеловски и поранешниот тренер на Фенер, Криштоф Даум.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.