(Видео) Моменти за солзи – цела Амстердам арена со поздрав за Пандев

Горан Пандев имаше емотивно збогување со националниот дрес, откако селекторот Игор Ангеловски реши да го повлече од игра во 68. минута од мечот, предизвикувајќи аплаузи од сите навивачи на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам.

Во прегратки со сите соиграчи од репрезентацијата, со малку солзи во очите, Гранде Пандев доби аплаузи од сите присутни на стадионот, од премиерот Зоран Заев, до неговиот поранешен соиграч од Интер, Весли Снајдер.

Fim de uma era!! Maior artilheiro da história da Macedônia do Norte, Pandev é ovacionado na Johan Cruijff Arena ao ser substituído em sua aposentadoria da seleção. Ao todo, o atacante disputou 122 jogos pela Macedônia. pic.twitter.com/qoaCBjACmF— Meia Ofensivo (@meiaofensivo) June 21, 2021

Секако, мора да се честита и на холандските организатори на мечот, откако прво Пандев доби дрес од холандската репрезентација со бројот 122 по бројот на неговите настапи за Македонија, а потоа и од режисерот кој постојано ги следеше реакциите на неколкуте илјади македонски фанови на трибините.

Капа долу, мајсторе!

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.