Барди: Пандев секогаш ќе ни недостасува

Енис Барди признава дека сите во целата македонската репрезентација имале емотивен меч по одлуката на капитенот Горан Пандев да се повлече од националниот тим, и најави дека најдоброто нешто што тие можат да го направат е да го следат неговиот пример.

„Ова беше тешко емоционално и физички. Ова ќе биде огромно искуство кое ќе трае цел живот, кој ќе не носи и понатаму, на другите големи натпреварувања. Повторно да дојдеме на големите натпреварувања, да покажеме дека заслужуваме да бидеме тука. Имавме многу емоции, бидејќи сите знаеме кој е Горан, тој е најголемиот во историјата на македонскиот фудбал и тој ќе ни биде пример да продолжиме како него. Господ да му даде здравје нему и на неговото семејство, секогаш ќе ни недостасува. Последните четири недели беа многу тешки. Ова беше турнир за менување на менталитетот, сега Европа знае за нас“, додава Барди.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.