Шеикот Мансур наредил: Донесете го Мбапе во Сити по било која цена!

Газдата на Манчестер сити, Шеик Мансур дал зелено светло по „било која цена“ клубот следното лето да го донесе Килијан Мбапе од Пари Сен-Жермен, со што би се решил проблемот на напаѓачи на Сити, и во исто време би се упатил удар кон блискоисточните ривали.

Реал Мадрид се први фаворити за потписот на Мбапе кога ќе му заврши договорот следното лето, откако ова лето имаа понуда од дури 200 милиони евра која беше одбиена од ПСЖ, кои се надеваат дека ќе го убедат да остане на „Паркот на принцовите“.

22-годишниот Мбапе ќе може да преговара со клубови кои се заинтересирани да го донесат веќе од јануари, кога ќе може да потпише и пред-договор. Сити, од друга страна, не успеа да се договори со Тотенхем за трансферот на Хери Кејн ова лето, откако лондонскиот клуб бараше 160 милиони фунти.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.