Роналдо и до пошта оди со двајца телохранители

Кристијано Роналдо не може да оди ниту до пошта без своите телохранители, откако еден навивач на Јунајтед го „фати“ Португалецот како излегува од поштата во Хулм, во цетарот на Манчестер.

Двајцата телохранители го следеа петкратниот освојувач на „Златната топка“ до своето возило, додека еден навивач го извикуваше името на Роналдо.

https://twitter.com/i/status/1441040685906411521

Ronaldo just casually going in the subway opposite the flat I used to live in, madness pic.twitter.com/8dU4XYIxCZ

— Alexei (@MUFC_redarmy99) September 23, 2021

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.