Ван дер Варт за Куртоа: Зборувa глупости!

Откако голманот на Реал Мадрид и белгиската фудбалска репрезентација, Тибо Куртоа жестоко ја нападна УЕФА поради згуснатиот распоред и безмислениот натпревар за трето место во Лигата на нации обвинувајќи дека првите луѓе на организацијата се борат само за своите џепови, стигна реакција од поранешниот холандски репрезентативец, Рафаел Ван дер Варт.

„Куртоа зборува глупости. Доколку нема натпревари, би имал 6 месеци одмор. Играш фудбал, клубот ти плаќа многу пари и нормално е календарот да е пополнет. Сите го поминавме тоа“ изјави екс-играчот на Реал Мадрид.

Инаку Куртоа, кој годишно од „Кралевите“ заработува 7,2 милиони евра смета дека на УЕфА играчите воопшто не им се важни:

Куртоа ја нападна УЕФА: Играчите не им се важни, важно е џебовите да им бидат полни

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.