Мурињо тактиката за Јувентус ја утврдува со помош на дрон

Тренерот на Рома, легендарниот Жозе Мурињо преку социјалите мрежи се пофали со дронот со кој го анализира движењето и формацијата на неговиот тим на тренинзите.

Рома објавија видео на Мурињо како работи со техничарот на дронот, со кого потоа добива видео од движењето на неговиот тим на тренинзите.

„Ова е фудбал, ова е тренинг, ова е работа. Не се забавуваме“, напиша Мурињо на социјалните мрежи.

Работата со дронот е новина која на тренинг-центарот во Тригорија ја донесе Мурињо. Следниот меч на Рома е неделното дерби со Јувентус.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.