Милан неколку недели без Мењан

Фудбалскиот клуб Милан неколку недели ќе биде без првиот голман Мајк Мењан. Францускиот голман го повредил зглобот, потребна е операција, поради што ќе отсуствува неколку недели.

Мењан, во летниот преоден рок дојде во Милан и се покажа како вистинска замена за Џиџи Донарума. Тој само ја прошири листата на повредени на „Сан Сиро“ на која од претходно се Давиде Калабрија, Алесандро Флоренци, Темује Бакајоко, Раде Круниќ, Жуниор Месијас и Златан Ибрахимовиќ.

Поради повредата и краткото отсуство кое го очекува Мењан, Милан реши да го ангажира ветеранот Антонио Миранте. Поранешниот голман на Рома потпиша едногодишен договор со Рома.

38-годишникот ќе му биде резерва на Ципријан Татарушану.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.