Перишиќ сам ќе реши дали ќе остане во Интер

Договорот на Иван Перишиќ со Интер истекува на крајот од оваа сезона. Хрватскиот репрезентативец сам ќе си ја решава судбината. Според италијанските медиуми, доколку Перишиќ се согласи да игра за помала плата, тогаш Интер ќе без размислување ќе го продолжи договорот со него, во спротивно може да си бара нов клуб.

„Газета дело Спорт“, пишува дека Перишиќ игра за годишна плата од пет милиони евра. Доколку сака да остане на „Сан Сиро“, ќе мора да прифати безмалку двојно помала плата. Интер му понудиле три милиони евра по сезона.

Перишиќ во 2015 година, од Волфсбург, пристигна во Интер. Една сезона мина на позајмица во Баерн Минхен, кога со Баварците ја освои Лигата на шампионите. Минатата сезона со Интер ја освои Серија А.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.