Белоти наредното лето ќе го напушти Торино

Андреа Белоти наредното лето, како слободен играч, ќе го напушти Торино. Преговорите помеѓу Белоти и клубот завршиле неуспешно.

„Белоти нема да го продолжи договорот со Торино. Сепак нема да замине во јануари, туку во јуни, кога ќе му заврши договорот. Кога ќе се раздели со Торино ќе ги разгледаме понудите и потоа ќе решиме каде ќе ја продолжи кариерата“, рекол менаџерот на Белоти.

Гало Белоти, шест години е играч на Торино. Претходно настапувал за Палермо. За Торино има одиграно 213 натпревари, на кои постигнал 93 гола.

Белоти, минатото лето со Италија ја освои титулата на ЕУРО 2020.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.