Гледачите стануваат опасност во велосипедизмот

По скандалот на Тур де Франс, каде што невнимателната гледачка доби условна затворска казна откако предизвика огромен судир на велосипедистите, сличен момент ни доаѓа од Кондака Салмор велосипедската трка во Ел Јеро, на Канарските Острови.

На снимката се гледа како велосипедист (чиј идентитет не е откриен), спринтува кон целта по 75 километри тркање, по што една жена излегува директно на патот и се удира во велосипедистот.

Додека жената помина со мали повреди, велосипедистот добил „средна“ повреда на главата и бил однесен во болницата „Нуестра сењора де Лос Рејес“. Локалната полиција отвори кривичен случај за инцидентот.

 

Уапсена жената која го предизвика хаосот на Тур де Франс

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.