Атлетик: Солксјер ќе го предводи Јунајтед и против Тотенхем

И покрај тоа што се наоѓа под голем притисок, Оле Гунар Солскјер, ќе го предводи Манчестер јунајтед и на следниот натпревар.

„Атлетик“, пишува дека, клупските челници се уште не расправале за отказот. Ова значи дека Солскјер ќе го води Манчестер јунајтед, во сабота, против Тотенхем.

„Ток спорт“, тврди дека Солскјер се уште не добил отказ, бидејќи ја има поддршката од легендарниот менаџер Алекс Фергусон.

Манчестер јунајтед имаат тежок распоред, по гостувањето кај Тотенхем ги очекува уште едно, во Лигата на шампионите кај Аталанта, а потоа им следува градското дерби со Манчестер сити.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.