Погба ги нападна медиумите: Ширите лажни вести

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Пол Погба, ги негира медиумските пишувања, дека не е о добри односи со менаџерот, Оле Гунар Солскјер.

По тешкиот пораз од Ливерпул (0:5), во кој Погба за 15 минути на теренот доби црвен картон, англиските медиуми, пишуваа дека Погба е не е во добри односи со тренерот и дека ги прекинал преговорите околу новиот договор.

„Ова се лажни вести“, порачал Погба и преку социјалните мрежи порачал.

„Таблоидите сакаат да покренат дебата со 100 отсто лажни вести.. Измислуваат, лажат. Новинарите го користат моето име за нешто да се види, дури и кога такво нешто не постои. Реагирам од почит кон мојот тренер, клубот и навивачите. Сакам да им порачам помалку да читаат вакви работи. Овие луѓе немаат срам“.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.